Kayda geçirilen şehit sayısı 38 bin 193 yaralananların sayısı ise 87 bin 903 oldu

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı'nın dün yaptığı açıklamaya göre son 24 saat içinde işgal rejiminin gerçekleştirdiği saldırılarda şehit edilenlerin toplam sayısının 40, yaralananların sayısının ise 75 olduğu belirtildi. Ailelere yönelik olarak da 3 katliam gerçekleştirildi. 
 
Gazze'de işgal rejiminin dokuz aydan fazla süredir devam eden soykırım savaşında şimdiye kadar ölümleri kayda geçirilen şehit sayısı 38 bin 193 yaralananların sayısı ise 87 bin 903 oldu. 
 
Bakanlık halen enkaz altında ve yol kenarlarında çok sayıda ceset bulunduğunun tahmin edildiğini ancak işgal güçlerinin saldırıları sebebiyle onların ortaya çıkarılmasında ve toplanmasında büyük zorluklar yaşandığını dile getirdi. İşgal güçlerinin, ilk yardım ekiplerinin ve sivil savunma ekiplerinin enkaz altında kalanlara ve yol kenarlarına atılan cesetlere ulaşmalarına engel olduğunu ifade etti.
 
Şehit edilenlerin ve yaralananların %70'ten fazlasını çocuklar ve kadınlar oluşturuyor. 
 
İşgal rejiminin soykırım savaşında ayrıca iki milyondan fazla insan evini terk etmek zorunda bırakıldı. Binaların %70'ten fazlası tahrip edildi. Altyapı tesisleri büyük hasar gördü. Sıkı abluka ve aç bırakma politikaları yüzünden insanlar ciddi şekilde açlık ve gıda yetersizliği sorunu yaşıyor. 
https://turkish.palinfo.com/news/2024/7/8/Soyk-r-m-sava-nda-ehit-say-s-38-bin-193-yaral-say-s-87-bin-903-oldu

Henüz Yorum yok

İlk yorumu siz yazın.

Yorum Bırakın

E-Mail adresiniz yayınlanmaz.Diğer Haberler